F2018-37

←   Predchadzajúca udalosť                                                                                                                    Nasledujúca udalosť  →

 

22. september 2018

Vedomostná súťaž v Humennom – BPM v Humennom a PCO v Humennom

usporiadali pre žiakov II. stupňa ZŠ navštevujúcich pravoslávne náboženstvo vedomostnú súťaž

 

V sobotu 22. septembra 2018 sa v priestoroch Gymnázia arm. gen. L. Svobodu v Humennom konala vedomostná súťaž určená pre žiakov II. stupňa ZŠ navštevujúcich pravoslávne náboženstvo. Organizátormi súťaže boli členovia Bratstva pravoslávnej mládeže v Humennom a Pravoslávna cirkevná obec v Humennom.

Do súťaže sa zapojilo šesť družstiev a to: 2 družstva z Košíc, 2 družstva z Popradu, 1 družstvo zo Spišskej Novej Vsi a 1 domáce družstvo z Humenného. Na súťaž dohliadala trojčlenná odborná porota: o. Dušan Skonc, správca Pravoslávnej cirkevnej obce v Olšavke, o. Vladimír Kocvár, správca Pravoslávnej cirkevnej obce v Poprade a brat Štefan Pružinský, vedúci mládežníckej skupiny zo Spišskej Novej Vsi.

Súťaže sa okrem už tu spomenutých zúčastnil aj prezident Bratstva pravoslávnej mládeže na Slovensku – SYNDESMOS brat Lukáš Polakovič a vedúca mládežníckej skupiny v Košiciach Katarína Sopková. Všetkým úprimne ďakujeme za účasť, vedeniu gymnázia za poskytnutie dôstojných priestorov a mládežníkom z Humenného spolu s o. Petrom Humeníkom za organizáciu súťaže.

 

Najnovšie články